Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum Milletvekili Köse Kavganın Ortasında Kaldı

tbmmyumruklukavga
12 Ocak 2017

TBMM’de Yumruklu Kavga

TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerinde CHP’liler kürsüyü çembere aldı. Bunun üzerine AK Parti’liler kürsü ile Başkanlık Divanı arasına geçerek, CHP’lileri kürsüden uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada iki partinin milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan kavga yaşandı, bazı milletvekillerinin yaralandığı görüldü. Meclis İdare Amiri ve CHP Çorum Milletvekili de kavganın ortasında kaldı.

Teklifin 1. turdaki beşinci maddesi üzerinde CHP Grubu adına söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti’nin görüşmelerdeki tavrını eleştirdi. AK Parti’nin yanlış yaptığını iddia eden Özel, şöyle konuştu:

“Namusum ve şerefim üzerine size söylüyorum ki yanlış yapıyorsunuz. Televizyon kapalıyken göz görmeden kendi kendinizi imha etmeye çalışıyorsunuz. Biz buna izin vermeyeceğiz. Biz halkın gözlerinin içine baka baka bu maddenin burada konuşulmasını temin etmek için gerekirse 24 saat çalışmak için ama halka bunu sınırsız olarak anlatmak için halkın kürsüsünün vazifesini yerine getirmek için halkın kürsüsünü sizden koruma altına alıyoruz. Milletin kürsüsünü sizlerden koruyoruz.”

Özel’in bu sözlerinin ardından CHP milletvekilleri alkışlar eşliğinde kürsüye yürüdü ve kol kola girerek kürsüyü çembere aldı.

AK Parti milletvekilleri kürsü ile Başkanlık Divanı arasına geçerek, CHP’lileri kürsüden uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada iki partinin milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan kavga ve itiş kakış yaşandı, bazı milletvekillerinin yaralandığı görüldü. Kavgaya karışan bazı milletvekilleri yere düştü.

Genel Kurul’da çıkan kavgada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in burnu kırıldı. Güven Hastanesi’nde tedavi altına alınan Şahin, burada burnundan ameliyat edildi.

Kavga sırasında milletvekillerinin konuşma yaptığı kürsü ve ses sistemi zarar görerek çalışamaz hale geldi. Kürsünün yerinden çıktığı görüldü.  Genel Kurul salonunun bazı yerlerinde de hasar oluştu.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?