Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

66 Çocuk, Koruyucu Aile Şefkati İle Büyüyor

koruyucuailelereiftar
02 Haziran 2017

66 Çocuk, Koruyucu Aile Şefkati İle Büyüyor
Çorum’da Koruyucu Aileler İftarda Buluştu

Çorum’da koruyucu aileler iftarda buluştu. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Koruyucu Aileler onuruna iftar programı düzenlendi.

Anitta Otel’de düzenlenen iftar programa Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, bürokratlar ve davetliler katıldı.

Yemek sonrasında konuşan Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, koruyucu aileler projesi hakkında bilgi verdi. Çorum’da 53 aile yanında 66 çocuğun bulunduğunu açıklayan Çoban, Çorum’un koruyucu aile sıralamasında 24’üncü il olduğunu bildirdi.

İftar programında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eğitim ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanı Turan Güvenç’te bir konuşma yaptı. Türkiye genelinde 10 bini aşkın koruyucu aile oluğunu bildiren Güvenç, “Sizler bizim kutup yıldızlarımızsınız” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ise koruyucu ailelere de üstlendikleri sorumluluktan dolayı teşekkür etti.

Programda son olarak kürsüye gelen Vali Necmeddin Kılıç da, yapılacak en büyük hayırlardan birini yetimin başının okşanması olduğuna dikkat çekerek, koruyucu ailelerin bu konuda önemli bir görev üstlendiklerini ifade etti.

Öte yandan iftar yemeğinin duasını ise koruyucu aile yanında kalan Kerim Can Konuş yaptı.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?