Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Korikos Tantuni Açıldı

korikostantuniacildi
10 Mart 2018

Korikos Tantuni Açıldı

Mersin’in meşhur lezzetlerinden tantuniyi Çorumlularla buluşturmayı hedefleyen Korikos  Tantuni, düzenlenen törenle vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Volkan Kazancı ve Betül Ergun’un sahibi olduğu Korikos Tantuni, Yeniyol Mahallesi Gazi Caddesi 6. Gazi Sokak No:1/A’da (Eski Ticaret ve Sanayi Odası Karşısı) gerçekleştirilen törenle açıldı. Törene, işyeri sahiplerinin ailelerinin yanı sıra çok sayıda davetli de katıldı.

Törende duaların edilmesinin ardından kesilen kurdeleyle işletme Çorumlulara hizmet vermeye başladı.

Mersin’in meşhur lezzeti tantuniyi Çorumlularla buluşturan Korikos Tantuni, kaliteli, ucuz ve hijyenik tantuni anlayışıyla vatandaşlara hizmet veriyor.

İşletmeyle ilgili bilgiler veren Korikos Tantuni Sahibi Volkan Kazancı, yıllardır bu meslekle uğraştığını belirtti. Kazancı, “Bu işe öğrenciyken başladım. Çorumluyum. 5 yıldır il dışında bu işle uğraştım. İlk başta garsonlukla başladık, daha sonrasında ise ustamın yönlendirmeleriyle kendi tantunimi kendim yapmaya başladım. 3 yıldır da ustalığını yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Tantunide en önemli kriterlerden birisi olan baharatların Gaziantep’ten getirildiğini vurgulayan Kazancı, “Tantunimiz Mersin usulü yapılıyor. Baharatlarımızı kesinlikle Gaziantep Baharatçılar Çarşısı’ndan alıyoruz. Lavaşımızı açık ekmek kullanmaya çalışıyoruz. Biz burada direk biftek etini kullanıyoruz. Fiyatlarımız çevreye göre ideal fiyattır” diye konuştu.

Öğrenciler için bir kampanyalarının bulunduğundan bahseden Kazancı, “Öğrencilerimize uygun tavuk çeşidimiz de var. Öğrencilerimize tantuninin yanında ücretsiz içecek imkanı da sağlıyoruz” dedi.

Kazancı, gerçek tantuni lezzetini tatmak isteyen tüm Çorumluları Korikos Tantuni’ye beklediklerini kaydetti.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?