Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kız Kaçırma Olayında İlginç Yakalama Kararı!

kizyakalama
17 Ağustos 2015

Kız Kaçırma Olayında İlginç Yakalama Kararı!

Çorum’da evlilik hazırlığı yapan Leyla Badak isimli genç kızın kaçırılması olayıyla ilgili bir polis hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Olaya karıştığı iddia edilen Kırıkkale’de görevli polis memuru B.T.’nin genç kızın zorla kaçırılmasına yardım ettiği iddia ediliyor.

Olay Çorum’un merkeze bağlı İnalözü Köyü’nde geçen 30 Temmuz’da meydana geldi. İddiaya göre gece eve giren 4 kişi, 23 Ağustos’da evlenecek olan Leyla Badak’ı zorla kaçırdı.

Genç kız Çorum’da evinden 4 kişi tarafından kaçırılmasının ardından 8 gün sonra Kırıkkale’de bulundu. Zorla tutulduğu evden kaçmayı başaran genç kız polise sığındı. Leyla Badak, polis ekibi tarafından Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Daha sonra genç kız polisler tarafından ailesine teslim edildi.

Genç kızı kaçırdıkları ileri sürülen ve polis tarafından yakalanan A.S., M.Y. ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Olaya karıştığı iddia edilen Kırıkkale’de görevli polis memuru B.T. ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. Şüpheli polis memuru için mahkeme tarafından yeniden kalamama kararı çıkarıldı. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevinden açığa alındığı öğrenilen polis memuru ile birlikte olayın firarisi F.Y.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Şüpheliler “Birden fazla kişi ile birlikte kişiyi hürriyetten yoksun kılma” suçlamasından yargılanacak.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?