Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kazaya Davetiye Çıkaran Yol

kazaya-davetiye-cikaran-yol
16 Aralık 2015

Kazaya Davetiye Çıkaran Yol

Akşemseddin Caddesinden Çarşamba pazarına giden yol inşaat çalışmaları nedeniyle kapatıldı. Pazara giriş ve çıkışlar için inşaat şantiyesinden geçmek zorunda kalan vatandaşlar ise adeta kazaya meydan okuyor.

Çorum’da Çarşamba pazarı yanındaki AVM inşaatı nedeniyle kapatılan yol vatandaşları mağdur etti.  Yüzlerce insanın geçiş yaptığı yol, inşaat şantiyesinin içinde kaldı.  Yaşanan sorun Çarşamba pazarının kurulması ile daha çok ortaya çıktı.

Vatandaşlar Pazara giriş ve çıkışlar için şantiyenin içerisinde geçmek zorunda kalınca ilginç görüntülerde ortaya çıktı. Kimi toprak yığınlarının üzerine tırmanarak yürümek zorunda kaldı, kimi ise duvardan aştı. Çocuklarını sırtlarında taşıyanlar, pazar arabalarını kucaklarına alanlar, bastonlarıyla toprak yığınlarından tırmanmaya çalışan yaşlılar ve yolun kapalı olduğunu görünce, ellerinde Pazar çantaları ile geri dönmek zorunda kalan vatandaşlar yaşanan mağduriyeti de gözler önüne serdi.

Akrobasi görüntülerini aratmaya zorlu parkuru, sıkıntılarla geçen vatandaşlar, yaşadıkları çilenin sorumlularına ateş püskürdü. Yolun kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar yaşadıkları sıkıntıyı dile getirerek, yetkilerin soruna çözüm bulmasını istedi.

Vatandaşın pazara ulaşımı kısıtlanırken, ortaya çıkan bir başka sorun ise şantiye bölgesindeki tedbirsizlik oldu. Pazarın kurulduğu alana ulaşmak için şantiye içerisinden geçen vatandaşlar tehlikeli bir yolculuğa mecbur bırakılırken, bölgenin insan geçişlerine kapatılmaması da şantiye alanındaki tedbirsizliği ortaya çıkardı.

ÇRT kamerasının bölgedeki sorunu haber yapmak için çekim yapması ise inşaat yetkilisi olduğunu söyleyen bazı kişileri oldukça rahatsız etti. Şantiye alanındaki tehlikeyi bildikleri halde insanların geçişlerine önlem almayan yetkililerin, ÇRT kamerasını zor kullanarak şantiye alanda çıkarması da görüntülere yansıdı.

İnşaat yetkilisi olduğunu söyleyen kişi, daha sonra da ÇRT kamerasını şantiye alanına alarak buranın tehlikeli olduğunu ve vatandaşların inşaat yolunun kullanmasını son derece riskli olduğunu söyledi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?