Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

‘Kadına Yönelik Şiddet’ Konuşuldu

kadinasiddet
06 Aralık 2018

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi “Sağlık Hizmetleri Perspektifinden Kadına Yönelik Şiddet” konulu panel düzenledi.

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fikret Metin ÖZTÜRK Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Çağatay Evrim Afşarlar, Başhekim Yardımcıları Merve Türkmen ve Opr. Dr. Arslan Erkan, Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yahya Çoban, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şennur Şimşek, Hitit Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katıldı.

Panelde Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nuriye Büyükkayacı Duman “Dünya’da ve Türkiye’de Şiddetin Kadın Yüzü”, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cihan Toğrul “Şiddet ve Kadın Sağlığına Etkileri” ve Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Derya Yüksel Koçak “Klinikte Kadına Yönelik Şiddetin Tanılanması: Sağlık Çalışanlarının Rolü” konularında sunum yaptı. Panelde ayrıca Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi müzik grubu Grup Aritmi de dinleyicilere müzik dinletisi sundu.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?