Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İyi Parti’de Görev Dağılımı Belli Oldu

İyi Parti’de Görev Dağılımı Belli Oldu
12 Ocak 2018

İyi Parti’de Görev Dağılımı Belli Oldu

İyİ Parti, Çorum’da teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz aylarda Meral Akşener’in genel başkanlığında kurulan İYİ Parti’nin İl Teşkilatında görev alan isimler kamuoyuna açıklandı.

İl Başkanlığına Bekir Özsaçmacı’yı, Merkez İlçe Başkanlığına ise Mustafa Eker’i görevlendiren İYİ Parti, ilçe başkanlarını da belirledi. İYİ Parti’nin Çorum İl Teşkilatında görev alan 55 kişilik kadro, kendi arasında görev dağılımı yaptı.

Partinin İl Teşkilatı şu isimlerden oluştu:

İl Başkanı: Bekir Özsaçmacı,

İl Başkan Vekili: Gizem Tosun,

İl Sekreteri: Daver Eker,

İl Sekreter Yardımcısı: Özgür Yıldırım,

İl Sekreter Yardımcısı Şükran Funda Uğurlu,

Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Haydar Çifçi,

Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Nevzat Atmaca,

Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Salih Tomuk,

İl Muhasibi: Şeref Helvacı,

İl Muhasip Yardımcısı: Durak Yıldırım,

İl Başkan Yardımcısı: Necati Ceyhan,

İl Başkan Yardımcısı: Oğuz Ilıca,

İl Başkan Yardımcısı: Bekir Korkmaz,

İl Başkan Yardımcısı: Sitenay Özsaraç,

Hukuk ve Siyasi İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Cavit Çakkal,

Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Nurcan Tufan,

Basın ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ahmet Atlamaz,

Propagandadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Doğan Korç,

Aile ve Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ebru Soysal,

Sivil Toplumdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: İsmail Oktay,

Eğitim ve Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Hatice Çolak,

Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcıları: Ünal Işık, Bener Can Varol,

Teknoloji ve Bilişimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Yaşar Hoşgör,

 

İl Disiplin Kurulu

Adnan Uygur Güngör, Celal Gökeşme, Celal Ülker, Derya Aksakal, Fadime Torun, Fatih Mehmet Arslan, Günay Ahıskalı, Halil Tekkeşin, Muhsin Kocasaraç, Remzi Ergün.

 

İyi Parti Merkezin Kendisidir

Öte yandan partinin siyasi kimliği hakkında bilgiler veren İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, şunları söyledi:

“İYİ Parti siyasi yelpazede milli merkezi temsil etmektedir. İYİ Parti merkezin sağında veya solunda değildir. İYİ Parti merkezin kendisidir. İYİ Parti’nin temsil ettiği milli merkez, merkezin sağında ve solundaki tüm vatanseverleri kucaklar. İYİ Parti Türkiye’nin makul aklıdır. İYİ Parti Türkiye’nin sağduyusudur. İYİ Parti, aklı ve milli çıkarı politikalarının merkezine koyan bir partidir.

İYİ Parti, çok farklı siyasi gelenekten insanın, aynı partinin çatısı altında, gömleklerini çıkarmadan üzerlerinde vatanseverlik ceketi ile yer aldıkları partidir. İYİ Parti, kimsenin kendisini yabancı veya öteki hissetmediği, çok farklı siyasi geleneklerden gelen insanların ortak payda olan Türkiye sevgisi ve Türkiye’nin parlak geleceğinde birleştiği partidir.

İYİ Parti; farklı siyasal kimliklerin ortak bir paydada, normalleşen, parlamenter demokrasi, hukuk devleti, kalkınan Türkiye düşüncelerinde birleştiği partidir. İYİ Parti, gerilim ve dışlama politikaları ile ayrıştırılmaya çalışılan milletimizi, yeni bir icraat ve kalkınma ülküsünde buluşturacak. Biz normalleşmenin, projelerin, çözümlerin, zaferlerin, huzurun, güven duygusunun partisi olacağız. Hangi kesimden olursa olsun, her bireyin umudu olacağız. İYİ Parti gücünü ve yetkisini Türk milletinden alır. Tek gayesi Türk milletine hizmettir. Türk milleti ve Türkiye’nin çıkarlarını her şeyin üstünde tutar. İYİ Parti, merkezine insanı alan ve insana güven ve saygıyı ilke edinmiş olup, insanların özündeki inancının ve özgür düşüncesinin teminatıdır.

İYİ Parti siyasetin bir kültür, bir edep, bir yaşama terbiyesi olduğunun bilinciyle, yüksek ahlaki standartlarda açık, dürüst, hesap verebilir bir siyaset anlayışını hâkim kılacaktır. İYİ Parti adaletin, huzurun, güvenin, normalleşmenin ve başarının adresidir. İYİ Parti, Türk devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi, kuvvetler ayrılığını, hukukun üstünlüğünü esas alan, demokratik sosyal ve laik bir devlet anlayışını hayata geçirmeyi taahhüt eder.

İYİ Parti olarak bu yolda öncelikli olarak beş temel hedefi gerçekleştireceğiz. Milli birlik ve kardeşlik, kuvvetler ayrılığı ve parlamenter sisteme dönüş, sürdürülebilir, rekabetçi üretime dayalı ekonomik büyüme, parti devletinden milletin devletine dönüş, sonuç alan, etkin bir dış politika.”

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?