Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“İyi ki Doğdun Uğurludağlım”

“İyi ki Doğdun Uğurludağlım”
17 Nisan 2013

Uğurludağ Kaymakamlığı ülke nüfusunun artırılmasına yönelik çalışmalar ve teşviklere “İyiki Doğdun Uğurludağlım” projesi ile katıldı.

Uğurludağ Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu tarafından proje kapsamında ilçede yeni doğum yapan anne adaylarına doğum sepeti paketi hediye edilecek. Doğum sepetinde battaniye, zıbın, çorap, ıslak mendil, derece, biberon, bebe şampuanı ve küveti gibi 14 kalemden oluşan ihtiyaç malzemesinin bulunuyor.

Proje kapsamında ilk olarak ilçede doğum yapan çocukların kayıtları tutuluyor. Daha sonda Kaymakamlık görevlileri çocuk sahibi olan aileleri evinde ziyaret ediyor. Görevliler ziyarette hem doğum sepetini ailelere veriyor hemde ailelerin çocuk sevincine ortak oluyor.

Nisan ayıyla birlikte yeni bir çalışmaya imza attıklarını dile getiren Uğurludağ Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu, “Çocuk sahibi alilerimizi evlerinde ziyaret ederek hediye paketi sunacağız” dedi.

Kampanyanın startını veren Kaymakam Gümüşçüoğlu, daha sonra ilçeye bağlı Kırköy köyünde yeni dünyaya gelen Osman Şimşek’in ailesini ziyaret etti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?