Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İstiklal Marşı İçin Kamera Karşısına Geçtiler

istiklamarsiicinkamerakarsinagectiler
13 Mart 2018

İstiklal Marşı İçin Kamera Karşısına Geçtiler
Başkan, İmam, Asker, Polis Ve Öğretmenler Aynı Klipte Buluştu

Osmancık ilçesinde bir öğretmen tarafından ilçenin yöneticileri, Kıbrıs gazileri, polis ve askerler, imam ve öğretmenler tarafından İstiklal Marşı’nın tüm kıtalarının seslendirilerek hazırlattırılan klip büyük beğeni toplandı.

Osmancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmen Mehmet Yıldız, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje hazırladı.

Proje kapsamında, Belediye Başkanı Hamza Karataş, Emniyet Müdürü Mürsel Türkmen, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Kıbrıs gazileri, öğretmenler, ilçede görev yapan jandarma ve emniyet personeli, cami imamı ve öğretmenler tarafından ilçenin farklı noktalarında İstiklal Marşı’nın 10 kıtası okutularak kayıt altına alındı.

Drone de kullanılarak çekilen görüntüler, “Türkiye İçin Söyle” ismiyle klip haline getirildi. İlçenin tarihi ve turistlik mekanlarının da tanıtımının yapıldığı klipte “Canları pahasına bu aziz vatanı bizlere hediye eden şehitlerimize minnettarız” sözleriyle vatan savunmasında şehit olanlara teşekkür edildi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?