Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İskilip’te Turizm Haftası Kutlandı

iskilipte-turizm-haftasi-kutlandi
17 Nisan 2015

İskilip’te Turizm Haftası Kutlandı
Kutlama Etkinlikleri İskilip Şehir Parkında Gerçekleştirildi

39. Turizm Haftası nedeniyle Çorum Valiliği tarafından düzenlenen etkinliklerin bir ayağı da İskilip’te gerçekleştirildi.

Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İskilip Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik İskilip şehir parkında yapıldı.

Etkinlik kapsamında İskilip’te üretilen süs eşyası ve hediyelik eşyalar ile İskilip Halk Eğitim Merkezi, ve İskilip Meslek Yüksek Okulu tarafından üretilen ürünler sergilenerek halkın beğenisine sunuldu.

Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibi tarafından da halk oyunları gösterisi sunuldu.

Etkinlikte konuşan İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, Çorum’da turizm denince akla gelen bir kaç ilçeden birinin İskilip olduğunu söyledi. İskiliplilerin de bu turizm potansiyeline sahip çıkmadı gerektiğini kaydeden Gürsoy, “İskilip bir çok ilçenin sahip olmadığı güzelliklere sahip. bunları en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız” dedi.

İskilip’te alt yapı çalışmalarını büyük bir hızla gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Recep Çatma ise sosyal kültürel çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

Bakanlık Uzmanı Yılmaz Sarıoğlu ise Turiste nasıl davranılması gerektiği, iletişim ve hijyen kuralları hakkında bir seminer verdi.

İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği’nin turizm ve doğa sporlarına yönelik çalışmaları dernek başkanı Hasan Güçlü tarafından açıklandı.

Konuşmalarının ardından Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Etkinlik ürünlerin sergilendiği stantların gezilmesinin ardından sona erdi.

 

2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?