Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İskilip’te Ahilik Haftası Kutlandı

iskilipteahilikhaftasikutlandi
09 Ekim 2018

İskilip’te Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İskilip Ulu Camii önünde Ahilik Haftası nedeniyle hazırlanan kutlama programı, törene katılanlar ve ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Törene İskilip Kaymakam Vekili Yavuz Akyol, Garnizon Komutanı Per. Ast Erkan Ulukaya, Belediye Başkanı Recep Çatma, İskilip MYO yetkilileri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, İskilip esnaf ve sanatkarları, İskilip halkı ile davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, Ahilik teşkilatının önemine ve tarihine vurgu yaptı.

Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür, İskilip Esnaf Odalarını temsilen İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Uslu, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ile İskilip İlçe Kaymakam V. Yavuz Akyol sırasıyla Ahilik Haftası’nın anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

Yoğun katılımın olduğu kutlama programı ilçenin emektar esnaflarına plaket takdimi, şiir okunması, İskilip ilçe müftüsü Nurettin İçtürer tarafından Ahilik duasının yapılması, İskilip Halk Eğitimi, ilçedeki mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile ilçedeki meslek alanlarına ait serginin gezilmesi gibi farklı etkinliklerle devam etti.

Tören alanın hazırlanmasında İskilip belediyesinin büyük katkıları olduğu programın sergi bölümünde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ile diğer oda başkanlıkları İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile ilçe esnafları ürünlerini sergilediler.

Programa ilaveten İskilip’te esnaflık yapan ancak meslekleri dışında özel yetenek ve uğraşılarla hazırlanan Hüseyin Kolay’ın rölyef sergisi ile Hikmet Güleroğlu’nun ahşap çalışmaları katılımcıların beğeni ve ilgisini çekti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?