Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İskilip MESEM Bilim Fuarı Açtı

iskilip-mesem-bilim-fuari-acti
29 Mayıs 2015

İskilip MESEM Bilim Fuarı Açtı
Üç Ayda 32 Proje Hazırladılar

TÜBİTAK Bilim Fuarı, İskilip Mesleki Eğitim Merkezinde açıldı.

İskilip Mesleki Eğitim Merkezi Bilim Fuarına katılan ilk yaygın eğitim kurumu oldu. Bilim fuarının açılışını İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy yaptı.

Çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu açılışa, daire amirleri, eğitim yöneticileri, STK temsilcileri, işletme yetkilileri ve çevre sakinleri de katıldılar.

İskilip Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören çırak ve kalfa öğrencilerin hazırladığı projeler katılımcılardan tam not aldı.

Bilim fuarıyla ilgili bilgi veren Merkez Müdürü Fatih Şanlı, TÜBİTAK Bilim Fuarlarına Çorum genelinde 29 Eğitim kurumunun katıldığını ve bunların arasında ilk yaygın eğitim kurumu olduklarını belirtti.

Şanlı,  İskilip Mesleki Eğitim Merkezinde kayıtlı çırak ve kalfa öğrencilerin 3 aylık hazırlık sürecinde yaptıkları proje çalışmalarının önemli bir kısmının, hayatı ve günlük yaşamı kolaylaştırmaya dönük ürünler olduğu ifade ederek, projeleri hazırlayan çırak ve kalfa öğrencilerin tamamının İş piyasasında fiilen çalışan elemanlar olduğuna dikkat çekti.

Şanlı, bilim fuarı için üç aylık zamanda 32 proje hazırladıklarını açıkladı.

Bilim fuarında engellilerin hayatını kolaylaştıran “ Engelsiz Ev “ projesi, Atık malzemelerin Yeniden kullanımına dönük projeler davetlilerin beğenisine sunuldu.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?