Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İşitme Engellilerden ÇRT’ye Teşekkür

isitmeengellilercrtziyaret
24 Ocak 2015

isitmeengellilercrtziyaret

İşitme Engellilerden ÇRT’ye Teşekkür
Haftanın Panoraması’nda, İşaret Dili Uygulaması İlgi Gördü

Çorum Radyo Televizyonu, sosyal sorumluluk açısından önemli bir eksikliği daha giderdi. ÇRT’de her hafta Pazar günleri yayınlanan Haftanın Panoraması haber programı, işaret diliyle işitme engelliler için tercüme ediliyor.

Bir süredir devam eden uygulama, işitme engelli vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

İşitme engelliler derneği üyeleri, ÇRT’ye teşekkür ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı Mürsel Barıldar ile dernek yöneticileri Arap Boyraz ve Göksel Feruz, ÇRT yönetim kurulu Halil İbrahim Söylemez ile görüştü.

Ziyarette, İşaret Dili Çevirmeni Ömer Albayrak’ta hazır bulundu. Ömer Albayrak aracılığıyla duygularını dile getiren Dernek Başkanı Mürsel Barıldar, ÇRT ekranında yer alan işaret dili tercümesi sayesinde Çorum’daki gelişmelerden haberdar olduklarını belirerek ÇRT’ye teşekkür etti.

ÇRT yönetim kurulu Halil İbrahim Söylemez de konuşmasında, ÇRT olarak 20 yıllık yayın hayatında Çorum’daki gelişmeleri halka ulaştırdıklarını belirterek, bir süredir İşaret Dili Çevirmeni Ömer Albayrak’ın da katkısı ile haber bültenlerini işitme engellilere ulaştırıldıkların için mutlu olduklarını dile getirdi.

.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?