Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İsale Hattı 18 Şubat’ta İhale Ediliyor

isale-hatti-18-subatta-ihale-ediliyor
7 Ocak 2021

İsale Hattı 18 Şubat’ta İhale Ediliyor

Devlet Su İşleri Osmancık içme suyu isale hattı 18 Şubat’ta ihale ediliyor.

Osmancık’ın içme suyu ihtiyacını uzun yıllar giderecek olan Dereboğazı İçme Suyu Göleti, Devlet Su İşleri tarafından daha önce tamamlanmıştı. 18 Şubat’ta ise göletten şehre suyu getirecek isale hattı ihale ediliyor.

AK Parti Çorum Milletvekili Av.Oğuzhan Kaya konu ile ilgili açıklamasında Dereboğazı Barajı’ndan alınacak yıllık 2,71 milyon metreküp içme suyu 15 kilometre uzunluğundaki isale hattı vasıtasıyla Osmancık ilçe merkezine verileceğini, Devlet Su İşleri tarafından 18 Şubat’ta ihale edilip çalışmaların hemen başlatılacağını, arıtma tesisi için ayrı bir çalışma yapıldığını ve nisan ayı gibi arıtma tesisinin ihalesinin de Devlet Su İşleri tarafından yapılacağını söyledi.

Kaya “Çorumumuza yaptığımız içme suyu barajları, içme suyu ve sulama suyu barajları, isale hatları, arıtma tesisleri, sulama tesislerinde ve 2002’de Çorum’u %10 olan sulanabilir arazinin %42’ye çıkmasında ayrıca hedefimiz olan sulanabilir arazinin %75’lere çıkması için devam eden projelerimize her türlü desteği bizlere veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?