Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Iraklılar Mahalle Muhtarına Bıçakla Saldırdı

iraklilarmahallemuhtarinabicaklasaldirdi
06 Ekim 2018

Çorum’da çevreyi rahatsız ettiği iddia edilen bir grup Iraklı, kendilerini uyaran mahalle muhtarına bıçakla saldırdı. Muhtar üzerine yürüyen grubun saldırısında silah çekerek kurtuldu.

Olay Gazi Paşa Ortaokulu önünde meydana geldi. İddiaya göre, okul önüne gelen ve Irak uyruklu oldukları öğrenilen 4 kişi, öğrencilere rahatsızlık verdi. Velilerin ve okul yöneticilerin okul önünden uzaklaştırmaya çalıştıkları gurup çevredekilere ve öğrencilere bıçak gösterdi. Öğrenci velileri ile yabancı uyruklu kişiler arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşürken, Mahalle Muhtarı Seydi Demiray olaya müdahale etmek istedi. Arbede sırasında hafif yaralanan Demiray da belinden tabancasını çıkarıp kendisini savunmaya çalıştı. Çevredekilerin araya girmesiyle şüpheliler ara sokaklara kaçarak gözden kayboldu.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bıçaklı saldırganların eşkâl bilgileri doğrultusunda bölgede çalışma başlattı. Okul yönetimi, muhtar ve veliler de polis merkezine giderek kaçan şüphelilerden şikâyetçi oldu. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?