Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İlyas Damar Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

ilyasdamarbasvuruyapti
16 Kasım 2018

Ak Parti’de 5 Kasım’da başlayan belediye başkanlığı adaylık başvuruları bugün sona erdi. Çorum’da başvurularının son gününde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir İlyas Damar da Çorum Belediye Başkan aday adaylığı için müracaatı yaptı. Damar başvuru dosyasını Ak Parti İl Başkanlığı’na sundu.

İlyas Damar 2009 ve 2014 yılında yapılan seçimlerde de Ak Parti’den Çorum Belediye Başkanlığına aday olurken, sunduğu projelerle kamuoyunun dikkatini çekmişti.

İlyas Damar, 1994 yılında Refah Partisi Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanlığı; 1999 yılında Fazilet Partisi Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanlığı; -1999 yılında Fazilet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı; 2001 yılında Ak Parti İl Yönetim Kurucu Üyeliği, 2002 yılında Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanlığı, 2003 yılında Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanlığı, 2006 yılında Ak Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, 2008 yılında Ak Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Damar ayrıca Çorumspor’un değişik kademelerinde yöneticilik ve Mali As Başkanlığı yaptı. Kulübün mali problemlerine çözüm bulmak için ürettiği, Çorum da ilk defa uygulanan yap- işlet-devret modeli ile, Çorumspor tarihinde ilk ve kalıcı bir proje olan “Sosyal Tesisler Kompleksi ve Akaryakıt İstasyonu Projesi” hayata geçirildi.

Öte yandan Çorum’da, dar gelirli, konutu olamayan vatandaşların ev sahibi olabilmesi için planlanan İkbal Kent Toplu Konutları’nın kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapan Damar, 457 kişinin ev sahibi olduğu ve aynı zamanda bulunduğu semte İkbalkent adını veren konutlar sahiplerine kısa bir sürede teslim edilmişti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?