Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

HÜBTUAM Diş İmplantı Testlerine Başladı

hubtuamtibbicihaztestleri
11 Ağustos 2017

Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi, diş implantı testlerine başladı.

Hitit Üniversitesi ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu arasında geçtiğimiz yıl protokol imzalanmıştı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından tıbbi cihazların testlerinin yapılması üzerine yürütülen iş birliği sonucunda HÜBTUAM’ın yetkilendirme süreci tamamlandı.

Diş İmplantı testlerinin başlaması nedeniyle Hitit Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Törene Vali Necmeddin Kılıç, Ak Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve Türkiye Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz de katıldı.

Toplantının açılışında konuşan HÜBTUAM Müdürü İrfan Kurtbaş, Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Törende daha sonra Türkiye Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz, Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan, Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve Vali Necmeddin Kılıç birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Türkiye Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu tarafından, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne yetki belgesi verildi.

Belge törenin ardından Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz, HÜBTUAM Müdürü Kurtbaş’a, incelenmek üzere ilk diş implantı teslim edildi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?