Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Havaalanı Yolu Kısalıyor Mu, Kültür Merkezine Kavuşuyor Muyuz?

havaalani-yolu
09 Şubat 2015

havaalani-yolu

Havaalanı Yolu Kısalıyor Mu, Kültür Merkezine Kavuşuyor Muyuz?
Vali İskilip Anadolu Lisesi’nin Öğretmen Sorunu İçin Ne Dedi?

Vali Ahmet Kara, Merzifon Havaalanı’nı kısaltacak 8 kilometrelik yol ile ilgili gelişmeler hakkında da bilgi verdi.

Yolun, tarımsal alanlarla ilgili yaşanan ihtilaf nedeniyle yapılamadığını kaydeden Kara, sorunun önümüzdeki aylarda çözüleceğini ifade etti.

Basın mensuplarının sorularına da cevap Vali Ahmet Kara, Ayhan Aykanat’ın gündeme getirdiği İskilip Anadolu Lisesi’nin öğretmen sorununa yönelikte açıklamalarda bulundu.

Vali Ahmet Kara Oğuzlar ilçesinde düzenlediği değerlendirme toplantısında Çorum’un 2014 yılı asayiş olaylarına ilişkin rakamsal bilgiler verdi. Kara 2014’te Çorum kent merkezinde 3 bin 518 asayiş olayı meydana geldiğini belirtti. Bu rakamın diğer illere göre düşük seviyede olduğunu ifade eden Kara “Çorum huzurlu bir kent” dedi.

Vali Ahmet Kara, açıklamasında ayrıca Çorum’un Türkiye’de kültür merkezi olmayan 7 ilden birisi olduğunu ifade ederek, bu eksikliğin giderilmesi için çalışmalara başlandığını bildirdi.

Çorum’da kültür merkezi olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirten Vali Kara, “Bu konuyla ilgili Kalkınma Bakanlı ile bizzat kendim görüştüm. Bu konunun üzerinde önemle duracağını söyledi. Yüzde 90 oranında Devlet Tiyatro Salonunun bulunduğu alana kültür merkezi yapılacak” dedi.

 

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?