Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Hastaneyi Birbirine Kattılar

hastaneyibirbirinekattilar
11 Ekim 2017

Hastaneyi Birbirine Kattılar
Kalp Krizi Geçiren Adam Ölünce Arbede Yaşandı

Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, kalp krizi geçiren bir hastanın yakınları ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.  Kavgada bir güvenlik görevlisinin kolu kırılırken, anjiyo servisindeki tıbbi cihazlardan bazıları da zarar gördü.

İddiaya göre, kalp krizi geçiren Selahattin Kapçuk, ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yapılan ilk kontrolde kalbi durduğu tespit edilen hasta yapılan kalp mesajıyla yeniden hayata döndürüldü. Doktorlar Selahattin Kapçuk’un kalp damarlarından birinde tıkanma olduğunu tespit edip anjiyo yapılması kararı alındı.

İddiaya göre, hasta ameliyat masasında hayatını kaybetti. Doktorlar Selahattin Kapçuk’un  yakınlarına “ Hastamızı kurtaramadık” demeleri üzerine çok sayıda hasta yakını,  gerekli müdahaleyi yapmadıkları gerekçesiyle serviste görevli doktor ve hemşirelere saldırdı.

Servisin otomatik kapısını kırarak içeri giren hasta yakınları, kendilerini durdurmaya çalışan özel güvenlik görevlileriyle birbirlerine girdi. Bu sırada bir güvenlik görevlisinin kolu kırıldı.  Arbede sırasında bazı cihazlarda zarar gördü.

İhbar üzerine hastaneye gelen polis ekipleri kavgaya karışanları gözaltına aldı. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ve tarafların birbirinden şikayetçi oldukları öğrenildi.  Bu arada hastane koridorlarında yaşanan kavga anları, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?