Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Hastane Bahçesine 750 Metre Asfalt

hastane-bahcesine-750-metre-asfalt
29 Eylül 2020

Hastane Bahçesine 750 Metre Asfalt

Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde 750 metre uzunluğunda asfalt yol yapıyor.

Yol yapım çalışmasını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın yetkililerden çalışmayla ilgili bilgi aldı.

Başkan Aşgın “Hastanemizin yerleşkesi içinde bir yol problemi olduğu bize bildirildi. Doğrudan bizim sorumluluk alanımız içinde olmasa bile hemşehrilerimizin sağlığını, huzurunu, refahını etkileyen bir talebi geri çeviremezdik. Bir an önce bu talebi programımıza aldık ve yaklaşık 750 metre uzunluğunda dokuz metre genişliğindeki hastanemizin arka tarafında bulunan yolda kazı çalışmasını başlattık. Sağlam bir dolgu yapmak suretiyle asfaltını da atarak bu yolumuzu kısa süre içinde hemşehrilerimizin kullanımına sunacağız” dedi.

Daha önce hastane bahçesine 3 bin 600 metre kare otopark alanı yaptıklarını hatırlatan Başkan Aşgın “Gerek otopark, gerek yol, gerekse peyzaj ve çevre düzenlemesi anlamında hastanemize gerekli desteği veriyoruz. Bugüne kadar her daim hastanemizin destekçisi olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?