Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Gül, Buhara Kültür Merkezini Ziyaret Etti

gulbuharakulturmerkeziniziyaretetti
14 Mart 2018

Gül, Buhara Kültür Merkezini Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Zeki Gül Buhara Kültür Merkezini ziyaret etti. Kadın Kültür, Gençlik ve Engelli Eğitim Merkezi’ndeki kursları gezen Gül, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Zeki Gül ziyareti sırasında gençlerle voleybol, futbol ve bowling oynadı.

Çorum Belediyesi’nin sosyal Belediyecilik alanında, insana verilen değeri ifade etmesi bakımından en önemli hizmetlerinden birinin Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri, Gençlik ve Engelli Eğitim Merkezleri olduğunu söyleyen Zeki Gül, “6 mahallemizde bulunan merkezlerimizde kadınlar ve gençler, ilgi ve yeteneklerine uygun olan kurslarımıza katılarak kendilerini geliştiriyorlar dedi.

Gül merkezlerde bilgisayar, akıl oyunları, değerler eğitimi gibi çok çeşitli alanlarda kurslar verildiğini belirterek, bunların yanında eğitime destek kursları düzenlendiğini kaydetti. Gül “Tüm bu kurslarımızın amacı gençlerimizi kötü alışkanlıklardan, sanal ortamın tehlikelerinden, kötü arkadaşlıklardan uzak tutmak, sporu sevdirmek, gençlerimizin milli ve manevi değerlerimizi sahiplenen gençler olarak yetişmelerini sağlamaktır” dedi.

Buhara Kültür Merkezinde yer alan Rehabilitasyon Merkezini de ziyaret eden Gül, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak ve kendilerine öz güven kazandırmak amacıyla kişisel ve fiziksel gelişimleri için çalışmalar yapıldığını bildirdi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?