Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Gaziler Yemekte Buluştu

gazilergunuyemek
19 Eylül 2018

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle kahraman gazilerimiz ve aileleri onuruna yemek verildi.

Dün Yıldız Park’ta gerçekleştirilen programa, Vali Necmeddin Kılıç, CHP Milletvekili Tufan Köse, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Garnizon Komutan Vekili Albay Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yahya Çoban, daire müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, aileleri ile davetliler katıldı.

Yemek ikramının ardından Vali Necmeddin Kılıç, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Vali Necmeddin Kılıç, “Bizi biz yapan bazı değerler var. Bizden bahsedilirken sabırdan bahsedilir, tevazudan bahsedilir, sadakatten bahsedilir, cesaretten bahsedilir, bu izzeti nefis kavramından bahsedilir. Biz izzetimize düşkünüz. Bizi ayıran, bizi farklılaştıran budur. Kibri sevmeyiz ama izzetimizi  hiçbir zaman ayaklar altına aldırmayız. Yani köleleşmeyiz. İtelenip kakılmayız. Bugün dünyanın dört bir tarafında zulme uğrayan mazlum milletler var. Benim ülkem işgal edilemez. Denenir ama bedeli ödenir. İşgal edemezler, biz izzetimize düşkünüz. Biz ya istiklal ya ölüm deriz. Bizi biz yapan bu kıymetli hasret binlerce yıldır bizi dik tutuyor.

Ölürsek şehit, kalırsak gazi diyoruz. Gazilik çok önemli bir makamdır. Bu milletin hepsi gazidir. Bu milletin tamamı şehit evladıdır, şehit torunudur. Biz nefes aldığımız sürece izzetimize düşkün olacağız. İzzetimizi koruyacağız. Biz izzetimizi koruyunca boyun eğmeyeceğiz, diz çökmeyeceğiz. Biz sonsuza kadar hür olarak yaşayacağız ve izzetimizi korumak için, istikbalimizi korumak için el ele gönül gönüle vererek koruyacağız.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?