Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Fırçalarla ‘Değerleri’ Anlattılar

Fırçalarla ‘Değerleri’ Anlattılar
15 Mayıs 2018

Çorum Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen resim yarışması kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinden 1613 öğrenci yarışmaya katıldı.

Fırçalarla ‘Değerleri’ Anlattılar

Çorum Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Diğergamlık ve Centilmenlik” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplamda 3 farklı kategoride Türkiye genelinde gerçekleştirilen resim yarışmasında 236 ilkokuldan 657, 238 ortaokuldan 733 ve 57 liseden 223 resim yarıştı. Toplamda 1613 resmin başvuru yaptığı yarışma kapsamında dün Buhara Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda bir ödül töreni düzenlendi. Törende yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri teslim edildi.

Törene, Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, yarışmaya katılan öğrenciler ile velileri katıldı.

Törende açılış konuşmasını Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, yaptı. Ardından kürsüye İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük çıktı. Çorum’da eğitim kalitesini artırmak için çalıştıklarını ifade eden Büyük, Çorum Belediyesi’nin kentte eğitime büyük katkılar sağladığını belirtti.

Tören, Belediye Başkanı Zeki Gül’ün konuşmasıyla devam etti. Çorum’da eğitime yönelik yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Gül, bundan sonra da ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Törende son konuşmayı Vali Necmeddin Kılıç, yaptı. Batılı ülkelerdeki halkların “Biz” kavramı yerine “Ben” kavramını tercih ettiklerini dile getiren Vali Kılıç, “Diğergamlık kelimesinin batıda tam bir karşılığını bulamazsınız. Bulabildiğiniz tek kelime centilmenliktir. O da tam olarak diğergamlık kelimesinin anlamını vermiyor” diye konuştu.

Vali Kılıç’ın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Bu bölümde Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Başkanı Yardımcısı Turhan Candan ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, öğrencilerin ödüllerini teslim etti.

3 farklı kategoride yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilerin isimleri şöyle oluştu;

 

İlkokul

Birinci Trabzon Tonya Hoşarlı İlkokulu’ndan Emine Aydın, ikinci Elazığ Bilim Sanat Merkezi’nden Serra Bostan, üçüncü Çorum İstiklal İlkokulu’ndan Ecrin Esila Karaçam,

 

Ortaokul

Birinci Rize Şevket Yardımcı Ortaokulu’ndan Ali Paşa Öztürk, ikinci Çorum 23 Nisan Ortaokulu’ndan Nazlıcan Bolat, üçüncü Bursa Hocailyas Ortaokulu’ndan Elif Doğan

 

Lise

Birinci Konya Karaman Güzel Sanatlar Lisesi’nden Beyzanur Ünal, ikinci Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’nden Cihan Taylan, üçüncü Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi’nden Ömer Baran.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?