Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Fenerbahçe’den Örnek “İyilik” Hareketi

fenerhabcecorumdankoyogrencileriniagirladi
16 Ekim 2017

Fenerbahçe’den Örnek “İyilik” Hareketi
Çorum’dan Köy Okulu Öğrencilerini Ağırladılar

Fenerbahçe Spor Kulübü Çorum Düvenci Ortaokulunda eğitim gören ve derslerinde başarılı olan 23 kişilik kafileyi İstanbul’da ağırladı.  Organizasyon kapsamında ilk kez İstanbul’a giden öğrencilerin mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye genelinde hayata geçirdiği “81 ile 81 Fenerbahçe Kütüphanesi” projesi kapsamında Çorum’un Düvenci Beldesi Ortaokulu’nda kütüphane kuracak. Proje kapsamında ayrıca okul öğrencileri Fenerbahçe Spor Kulübü Kadıköy Şubesi’nin davetlisi olarak İstanbul’a gitti.

Köy çocukları hem ilk kez hem İstanbul’u görme hem de Fenerbahçes-Yeni Malatyaspor maçını tribünden izleme fırsatı buldular.

Hayatlarında ilk kez tribünden Süper Lig maçı izleyen çocuklar maç boyunca attıkları sloganlar ve seslendirdikleri marşlarla Fenerbahçe’ye destek oldular. Gollerde sarı-lacivertli ekibin sevincine ortak olan öğrencilerin yaşadıkları heyecan gözlerden kaçmadı.

Çorumlu öğrenciler Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’ni de ziyaret etti. Burada Fenerbahçe Spor Kulübü Kadıköy Şube Başkanı Av. İlyas Bulcay ve şube yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan çocuklara önce kompleks hakkında bilgi verildi. Kulüp şube yöneticileri tarafından t-shirt ve atkı hediye edilen öğrenciler daha sonra Fenerbahçe Müzesi ve stadyumu gezdi.

Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın ise, Anadolu’nun bir köyündeki çocukların İstanbul’a gelmesine vesile olan kulüp şube yöneticilerine teşekkür etti.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?