Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Evlatlarıyla Gurur Duydular

kisadonemaskerleryeminetti
13 Nisan 2018

Evlatlarıyla Gurur Duydular
Kısa Dönem Erler İçin Yemin Töreni Düzenlendi

Çorum’da silâhaltına alınan kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi. Askerler yemin ederken aileleri de büyük bir gururla onları izledi. Askerler törenin ardından aileleriyle bir araya gelerek hasret giderirken, duygusal anlar yaşandı.

İl Jandarma komutanlığı kışlasında gerçekleşen törene il yöneticileri bürokratlar ve asker yakınları katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra temel eğitimlerini tamamlayan 370. kısa dönem erler yemin etti. Askerler yemin ederken aileleri de büyük bir gururla onları izledi.

Yemin töreninin ardından İl Jandarma Alay Komutanlığı’na ilk katılan, eğitim ve sporda başarılı olan askerlere protokol üyeleri tarafından hediye verildi.

Yemin töreninin ardından konuşmalar yapıldı. Yemin eden askerler adına yapılan konuşmada vatana bağlılık mesajları verildi.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abrurahman Başbuğ da askerlere ve ailelerine mesaj verdi.

Vali Necmeddin Kılıç ta konuşmasında, askerlik hizmetinin Türk milleti için onur ve gurur meselesi olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından askerlerin görev yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Kura çekimi sonrasında askerler kortej geçişi yaptı. Büyük bir heyecanla töreni izleyen aileler ise  fotoğraf çekerek gurur tablosunu ölümsüzleştirdi.

Tören sonunda askerler, aileleriyle kucaklaşarak hasret giderdi. Ailelerin çocuklarıyla buluşmasında duygulu anlar yaşandı. Asker yakınları yaşadıkları gurur karşısında gözyaşlarını tutamadı.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?