Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Evde Kalması Gereken 11 Kişi Dışarıda Yakalandı

Evde Kalması Gereken 11 Kişi Dışarıda Yakalandı
24 Eylül 2020

Evde Kalması Gereken 11 Kişi Dışarıda Yakalandı
Mahalle Denetim Ekipleri 11 şahsı daha yakalayarak karantina yurduna yerleştirdi.

Mahalle Denetim Ekipleri 11 şahsı daha yakalayarak karantina yurduna yerleştirdi. Koronavirüs testi pozitif olan veya bu kişilerle temaslı oldukları için evde karantinada olması gereken 11 şahıs sokağa çıkarak halkın sağlığını tehlikeye atınca Denetim Ekiplerine yakalandı.

Karantina kurallarına uymayanlar için belirlenen yurtlarda devlet zoruyla karantina uygulaması getirilmişti. Uygulamanın başlamasıyla birlikte önce 3 şahıs izolasyon kuralını ihlal ettikleri için zorunlu karantina için belirlene yurtlara yerleştirilmişti.

Sorumsuzlukta sınır tanımayanları zorunlu karantina kuralı da engelleyemedi. 3 şahsın izolasyon kuralına uymamasının tespitinin ardında 6 şahıs daha Denetim Ekipleri tarafından yakalanarak yurtlara yerleştirilmişti. Son olarak 11 şahıs daha karantina kurallarını hiçe sayarak halk sağlığını tehlikeye atınca karantina yurduna kapatıldı.

Bu şahıslar devlet gözetiminde karantina yurdunda kaldıkları her gün için 70 lira konaklama bedeli ödeyecek. Ayrıca para cezası da ödemek zorunda kalacak olan sorumsuz şahıslar için Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda da bulunulacak.

Çorum Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Çorum’da mevsimlik işçi olarak çalışan Kovid-19 pozitif veya temaslısı olan 7 vatandaş da izole olacak yeri olmadığı için karantina sürelerini tamamlamak üzere izolasyon yurduna yerleştirilerek gözlem altına alındı. Bu vatandaşların yurtta geçirdikleri süre boyunca tahakkuk edecek olan konaklama ücretleri ise devlet tarafından karşılanacak.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?