Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Erdoğan’ın ‘Havaalanı’ Fikri Değişmedi: Merzifon Yolu Kısalacak!

havaalaniyokmerzifonyolukisalacak
13 Şubat 2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum havaalanı konusundaki düşünceleri değişmedi. Çorum’a havaalanı yapılmasına sıcak bakmadığını daha önceden de dile getiren Erdoğan bir kez daha Merzifon’u işaret etti ve yolu kısaltmak için çalışmaların sürdüğünü hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyaretiyle ilgili en çok merak edilen konu, Çorum’un havaalanı ve demiryolu beklentisiyle ilgili yapacağı açıklamalar olmuştu. Çorum’un havaalanı beklentisini Erdoğan’a bir kez daha hatırlatmak için miting alanına “Erol Olçok Havalimanı. Herkes Yapamaz Reis Yapar” yazılı dev bir pankart asıldı.

Erdoğan mitingdeki konuşmasında “Demiryolu konusu takibimde” derken, havaalanı konusunda bir kez Merzifon’u işaret etti.

Çorum-Merzifon havaalanı arasındaki yolun kısaltılması için başlayan çalışmaların sürdüğünü dile getiren Erdoğan, kamulaştırma sorunu nedeniyle çalışmanın uzadığını ancak 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacağını açıkladı.

Erdoğan “Çorum- Merzifon Havalimanı yolunun 5 kilometresi tamamlandı. Maalesef kamulaştırma sıkıntılarından dolayı bu proje biraz uzadı. Son 7 kilometredeki kamulaştırmaları bu yıl içinde çözüp yolun kalanını 2019 bitmeden inşallah sizlerin hizmetine sunacağız. Yapımı devam eden Merzifon-Çorum ayrımı Mecitözü-Amasya-Turhal yolu ile Çorum-İskilip yolunu 2 yıla kadar bitiriyoruz” dedi.

“HIZLI TREN TAKİBİMDE”

Havaalanı konusunda Çorum’un beklediği müjdeyi vermeyen Erdoğan, hızlı tren konusunda açıklama yaptı. Erdoğan Hızlı tren konusunu bizzat takip ettiğini söyledi.

Erdoğan hızlı trenle ilgili şunları söyledi: “Çorum’un hızlı tren için gün saydığını çok iyi biliyorum. Ben de bu meseleyi bizzat takip ediyorum. Çorum’un bu hayalini inşallah gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız. Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale hızlı tren projemizin üç kesim halinde etüt proje çalışmaları da ayrıca devam ediyor. Bu hatla Çorum bir taraftan Karadeniz’e bir taraftan da İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’ne hızlı tren konforuyla bağlanmış olacak. Amacımız bozkırın ortasında sanayi ve üretim vahası, bu şekilde yükselen Çorum’u her açıdan çok daha cazip hale getirmektir.”

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?