Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Erdoğan İçin Yoğun Güvenlik Önlemleri

erdoganicinguvenlikonlemleri
12 Şubat 2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’da yapacağı miting için yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kent merkezinde, emniyet güçleri sabah erken saatlerden itibaren mesai başındaydı.

Erdoğan’ın Çorum’u ziyareti öncesinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri Gazi ve İnönü Caddesi’nde yoğun güvenlik önlemi aldı. Miting bölgesi ve İnönü Caddesi’nin bir kısmı erken saatlerden itibaren araç trafiğine kapatıldı. Kent merkezinde park halindeki araçlar kaldırılırken, Valilik binası önüne de barikatlar kurularak güvenlik bölgesi oluşturuldu. Ayrıca resmi ve sivil olmak üzere de çok sayıda polis güvenlik önlemleri için görev aldı.

Miting için abide meydanına gelen vatandaşlar güvenlik noktasında üst aramasından geçtikten sonra miting alanına alındı.

Saat 16.00’da Çorum’a gelen Erdoğan alanda toplanan yaklaşık 30 bin kişiye hitap etti. Öte yandan miting için kamu kurumlarında çalışan personele de izin verildi. Bazı ilçelerde de okullar tatil ilan edildi. İlçelerden çok sayıda vatandaş için parti teşkilatları tarafından araç tahsis edilerek, mitinge getirildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?