Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Emniyetten Maske Cezası Açıklaması

emniyetmaske
11 Temmuz 2020

Çorum Emniyet Müdürlüğü, il genelinde maske takma zorunluğu bulunduğunu ancak araçta yalnız bulunan kişilere maske takmadıkları için idari para cezası uygulanmadığını bildirdi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da maske takma kuralına uyma denetimi için gerçekleştirilen kontroller sırasında bir vatandaşa maske takmadığı gerekçesiyle uygulanan idari para cezasıyla ilgili açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Denetimler sırasında Bahabey Caddesi Lokal Kavşağı’nda yaşanan medyada “Aracında maskesiz seyahat eden vatandaş, ‘arabada tek ben varım’ dese de ceza yemekten kurtulamadı” şeklinde alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Emniyet olayla ilgili “Bahse konu şahsın trafikte ters yönde seyrettiği, ikaz edildiği esnada araçtan indiğinde maskesiz olduğu görülmüştür. Araçta yalnız olması dolayısıyla değil, araçtan indiğinde maskeli olması zorunluluğu hatırlatılmış, maske takması gerektiği konusunda ikaz edilmiştir ancak maske takmaması sebebi ile para cezası uygulanmıştır” dedi.

Trafiğe ters yönden giriş yaptığı için ikaz edilen vatandaşa olayda kastı olmadığı gerekçesiyle trafik idari para cezası tatbik edilmediği de vurgulandı.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?