Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Dünya Şampiyonası İçin Geri Sayım Başladı

dunyasampiyonasiicingerisayimbasladi
17 Ekim 2016

Dünya Şampiyonası İçin Geri Sayım Başladı
Üniversiteler Arası Güreş Şampiyonası 25 Ekim’de Başlıyor
30 Ülkeden 361 Sporcu Katılacak

Çorum’da yapılacak olan Üniversiteler arası Dünya Güreş Şampiyonası, 25 Ekim’de başlayacak.

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü tarafından konuyla ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, şampiyonanın detaylarını paylaştı.

Faruk Yamaner’in yaptığı açıklamaya göre, Şampiyona kapsamında 23 Ekim Pazar günü delegeler Çorum’a gelecek. 24 Ekim Pazartesi günü saat 15:00’da teknik konferans, 16:15’te tıbbı muayene, 17:30’da ise serbest stil tartı gerçekleştirilecek.

25 Ekim Salı günü serbest stil elemelerinin ardından saat 18:00’da açılış töreni gerçekleştirilecek. 30 Ekim Pazar günü ise ödül törenlerinin ardından şampiyona sona erecek.

Dünya Üniversiteler Arası Güreş Şampiyonası nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Rektör Reha Metin Alkan’da 25 Ekim’de başlayacak şampiyona kapsamında sporcuların 23 Ekim’de Çorum’da geleceğini ve sporcuların 30 Ekim’e kadar Çorum’da misafir olacaklarını ifade etti. Alkan Şampiyonanın Çorum’a önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Öte yandan Hitit Üniversitesi’nde hiçbir öğrenci sınırının bulunmadığını söyleyen Rektör Alkan, Tıp Fakültesi’nin 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında Çorum’a taşınacağını söyledi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?