Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Derinçay’daki Kirlilik

derincaydakikirlilik
21 Ekim 2014

derincaydakikirlilik

Derinçay’daki Kirlililik

Balık Ölümleri Ve Sudaki Kirliliğin Sebebi Ne?

Derinçay’daki kirliliğin sebebi Vali Ahmet Kara’nın talimatıyla bir kez daha araştırılıyor. Mecitözü’nde Çorum çayı olarak adlandırılan ve Yeşilırmak’a akan Derinçaydaki kirlilik sorunu geçtiğimiz hafta ÇRT’de haber konusu olmuştu.

Balık ölümleri ve kirliliğin sebebinin araştırılması için sudan numune alınarak inceleneceği öğrenildi.

Öte yandan sorunu gündeme getiren Mecitözü’ndeki köy muhtarlarının, il genel meclis üyelerini soruna duyarsız kalmakla suçlaması üzerine CHP’li Mecitözü İl Genel Meclis Üyesi Haydar Erdem’den cevap geldi.

ÇRT’yi ziyaret ederek konuyla ilgili açıklama yapan Erdem, derinçay sorununu il genel meclis toplantılarında defalarca gündeme getirdiğini anlattı. Son olarak geçtiğimiz ay meclise bir araştırma önergesi verdiğini belirten Erdem, çevre ve sağlık komisyonunun yaptığı araştırma neticesinde, fabrika atıklarının derinçaya arıtılmadan bırakmadığı yönünde meclise bir rapor sunulduğunu söyledi.

Bu rapora rağmen derinçaydaki kirlilik sorununun devam ettiğini dile getiren Erdem, Valilik başta olmak üzere ilgili kurumların sorunu çözüme kavuşturması gerektiğini bildirdi.

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?