Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’un Artık Ambulans Teknesi de Var

corumun-artik-ambulans-teknesi-de-var
6 Ocak 2016

Çorum’un Artık Ambulans Teknesi de Var

Çorum’un artık ambulans teknesi de var. Obruk barajı ile su merkezi haline gelen Oğuzlar ilçesine şimdi de ambulans tekne getirildi. Hitit Güneşi adlı ambulans tekne Kızılırmak’ta su ile buluşturuldu.

Oğuzlar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Hitit Üniversitesi tarafından alınan teknenin Obruk barajı kıyısında bulunan Oğuzlar Belediyesi’ne ait Altınkoz Tesisleri iskelesine indirdiği bildirildi.

Ambulans tekne sayesinde olası su kazalarına ve boğulma vakalarına karşı anında müdahale edilmesi planlanıyor.

Belediye Başkanı Orhan Ateş, ambulans teknenin acil yardımlarda ve gezi amacıyla kullanılabileceğini açıkladı. Ateş, Hitit Üniversitesi rektörü Reha Metin Alkan’a, Hitit Üniversitesi Genel Sekreteri Erkan Kınık’a, BESYO Yüksek Okul Müdürü Faruk Yamaner’e ve Hitit Üniversitesi personellerine ilçe adına teşekkür ettiğini söyledi.

 

Yorumlar

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

  • ahmetuluçam

    sn.aykanatkarargazetesininyayınındabaşarılardilerim,oğuzların en acil ihtiyaçlarından biri ulaşımdır zira seçimlerden önce milletvekili adaylarının hepside benim soruma olumlu yaklaşmıştılar ama seçilenler çabuk unuttular,iskilipeverilen değerinyarsı oğuzlara gösterilmiyor,oğuzlar-iskiliparasıbarajsahilyolu oğuzlardangöçü durdururnedenmi sahilyolu açılırsa en az5-6tesis yapılır ekmekkapısıaçılır,hititüniversitesi su ürünleri araştırma merkezide kurulursa oğuzlar ekonomik olarak kalkınır,şu an oğuzlarda görevyapan memurlardan oğuzlara 1krş,faydayok neden sabah8degelakşam3,5geri çorumagit böyle olmaz eğer oğuzlarda görevliyseniz oğuzlarda ikamet zorunlu olmalı,bilginize

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?