Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorumlu Polis Şırnak’ta Şehit Düştü

corumlu-polis-sirnakta-sehit-dustu
18 Ocak 2016

Çorumlu Polis Şırnak’ta Şehit Oldu
Şehit Polis Mustafa Yaşar, Aşdağul’da Toprağa Verilecek

Çorumlu polis Şırnak’ta şehit oldu. Teröristlerce polis servis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan polis memuru 36 yaşındaki Mustafa Yaşar’ın Ortaköy İlçesi’ne bağlı Aşdağul beldesindeki baba evine acı haberi Kaymakam Kenan Aktaş ve emniyet yetkilileri verdi.

Şırnak kent merkezinde PKK’lı teröristler tarafından polis servis aracına roketli saldırı düzenlendi. Roketatar mermisinin servis aracına isabet ettiği saldırıda 2 polis şehit oldu, 10 polis de yaralandı. Yaralılar Şırnak Asker Hastanesi ve Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

Şırnak’ta şehit düşen polislerden biri Çorum’un Ortaköy İlçesi Aşdağul Beldesi nüfusuna kayıtlı ve 36 yaşında olan Mustafa Yaşar olduğu öğrenildi.

Şehidin, Çorum’un Ortaköy İlçesi Aşdavul beldesindeki baba ocağına ateş düştü. Şehidin annesi Adalet Yaşar acı haberle yıkıldı. Türk bayraklarının asıldığı evin önünde de 112 Acil Servis ekipleri ve ambulans bekletildi. Ailenin yakınları ve çok sayıda vatandaş, acıyı paylaşmak üzere şehidin ailesinin yanına geldi.

Şehit Mustafa Yaşar’ın bir süre ücretli öğretmenlik yaptığı ancak atanamayınca 2006 yılında polis memuru olduğu öğrenildi. Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli Yaşar’ın, eşi ve çocuğuyla beraber Şırnak’ta yaşadığı kaydedildi. Babasını 9 yıl önce kaybeden ve 3 kardeşin en küçüğü olduğu belirtilen şehit Yaşar’ın, bir ağabeyinin Erzurum’da polis olduğu, Ortaköy ilçesinde özel bir şirkette çalışan diğer ağabeyinin de annesiyle beraber yaşadığı bildirildi.

Aşdavul Belde belediye başkanı Dursun Uzunca, acı haberlerle yıkıldıklarını söyledi.

Bugün akşam saatlerinde memleketine getirilen şehidin cenazesinin yarın öğle namazının ardından toprağa verileceği açıklandı.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?