Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorumlu Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü İntihar Etti

corumlupolisokulumuduruintiharetti
29 Ağustos 2018

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekoku Müdürü olarak görev yapan Çorumlu 1. Sınıf Emniyet Müdürü Cihan Alagöz intihar etti. Makamında tabancasını ateşleyerek yaşamına son veren 54 yaşındaki Cihan Alagöz’ün naaşı, Samsun’da düzenlenen törenin ardından memleketi Çorum’a gönderildi.

Cihan Alagöz için ilk tören görev yaptığı Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulunda yapıldı. Alagöz’ün naaşı daha sonra cenaze töreni için memleketi Çorum’a getirildi.

Alagöz için Çorum Ulucamii’de ikindi namazını müteakip kılınan cenaze töreni düzenlendi. Alagöz’ün Türk bayrağına sarılı tabutu cami avlusuna polisler tarafından getirildi.  Cenaze törenine Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu,  Samsun Valisi Osman Kaymak, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, bürokratlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Cenazede Cihan Alagöz’ün eşi Nurgül Alagöz ve kızları Emine Alagöz ile Ceren Alagöz gözyaşlarını tutamadı. Nurgül Alagöz, cami avlusunda eşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak, fotoğrafını öptü.  Öte yandan Çorum ve Samsun valilileri tabut önünde yan yana durarak dua etti.

Cenaze törenine katılan Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da Alagöz’ün eşi Nurgül Alagöz ile sohbet etti. ­Nurgül Alagöz “İntihar edeceğini hiç düşünmezdik. Ne oldu, nasıl oldu bilmiyorum” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya da Alagöz’ün eşi ve kızlarına başsağlığı diledi. Uzunkaya “Her zamanda yanınızda olacağız” diyerek acılı aileyi teselli etti.

Alagöz’ün cenazesi kılınan namazın ardından Ulu Mezarlık’ta toprağa verildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?