Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorumlu Hakemin Hatası Şok Etti!

Çorumlu Hakemin Hatası Şok Etti!
26 Ekim 2017

Çorumlu Hakemin Hatası Şok Etti!

Amed Sportif Faaliyetler-Etimesgut Belediyespor arasında oynanan maçı yöneten Çorum bölgesi hakemi Celal Bayraklı’nın yaptığı kural hatası, maçın tekrar oynanmasına yol açtı. 

TFF 2’nci Lig’in 6’ncı haftasında Amedspor, Etimesgut Belediyespor 2-2 berabere kaldı. Çorum bölgesi hakemi Celal Bayraklı’nın 39 ve 56. dakikalarda Etimesgut Belediyesporlu Cihan Yılmaz’a iki sarı kart göstermesine rağmen kırmızı kart göstermeyerek bariz şekilde kural hatası yaptığı Amed Sportif Faaliyetler-Etimesgut Belediyespor maçının tekrarına karar verdi.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübünün başvurusu üzerine TFF, konuyu MHK’ya danıştı. TRT Kürdi’de yayınlanan maç görüntülerini izleyen MHK, hakemin yaptığı hatanın hakem hatası değil kural hatası olduğuna dikkat çekerek bunun da maçın tekrarını gerektirdiğine kanaat getirdi. MHK, TFF’ye gönderdiği tavsiye kararında maçın tekrarını istedi. TFF de MHK’den gelen bu bilgi üzerine maçın yeniden oynanmasına karar verdi. Maç 1.dakikadan 0-0 olarak başlayacak ve daha önce oynanan müsabakada görülen kartlar ve atılan goller sıfırlanacak. Maçın yeni tarihi ve başlama saati, Etimesgut Belediyespor’a tanınan 10 günlük itiraz süresinden sonra netleşecek.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?