Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorumlu Çağlar’dan Türkiye Rekoru

corumlucaglardanturkiyerekoru
19 Haziran 2017

Çorumlu Çağlar’dan Türkiye Rekoru
800 Bin Liralık Para Ödülüne Ulaştı

Çorumlu Çağlar Patır katıldığı yarışma programında Türkiye rekoruna imza attı. Kanal D’de yayınlanan 19 isimli yarışma programına damgasını vuran Çağlar Patır, 800 bin liralık para ödülüne ulaştı.

Ünlü oyuncu Barış Kılıç’ın sunduğu bilgi yarışmasında rakiplerini tek tek eleyen Çağlar Patır son programda da kazandı. 19 soru sonunda rakibiyle berabere kaldı. Uzatma sorusunda ise doğru cevabı bilen Çağlar Patır 800 bin liranın sahibi oldu ve 900 bin lira için yarışmaya hak kazandı.

Aslen Çorumlu olan Çağlar Patır, doğuştan serebral palsi hastası ve koltuk değneği yardımıyla yürüyebiliyor. Ancak hastalığı 30 yaşındaki yarışmacıyı hayata küstürmek bir yana daha da sıkı sarılmasını sağlıyor. Vergi dairesinde çalışarak hayatını kazanan Patır, aynı zamanda yüzmede madalya kazanmış bir sporcu. Yarışmacı, programda bugüne kadar verilen en büyük odül olan 800 bin lirayı kazanmış durumda. Herkesi kendine hayran bırakan Çağlar Patır yarışmanın yeni bölümünde 900 bin lira için yarışacak.

Çağlar Patır kazanacağı para ödülüyle engelli bireyler için kolej seviyesinde bir okul yaptırmak istediğini dile getirdi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?