Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’dan Afrin’e 5 TIR’lık Konvoy

corumdanafrine5tirkonvoy
23 Mart 2018

Çorum’dan Afrin’e 5 TIR’lık Konvoy
Gıda Malzemeleri 150 Kişilik Ekiple Yola Çıktı

Çorum’dan Afrin’e gidecek olan yardım konvoyu yol çıktı. AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla il genelinde başlatılan yardım kampanyasında toplanan 5 tır gıda malzemesi ve bu malzemeleri ulaştıracak 150 kişilik kafile, törenle uğurlandı.

Hürriyet Meydanında düzenlenen törende açıklama yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, Türkiye’nin çok güçlü bir devlet olduğunu, Türk Ordusunun da bu tür yardımlara ihtiyacının olmadığını belirterek “Ancak biz Çorum halkı olarak yerimizi belli etmek adına, İslam ordusunun, Türk Ordusunun yanında yer aldığımızı belli etmek için bu şekilde katkı sağlamak istedik” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar da Türk Ordusu’na destek için ilçe teşkilatları ile birlikte gerçekleştirdikleri yardım kampanyasında 5 tır gıda malzemesi topladıklarını söyledi.

Kurban edilmek üzere 13 büyükbaş hayvanın yanı sıra un, ceviz, pekmez, pirinç, kavurma, bal ve şeker gibi temel gıda maddelerinden oluşan yardım konvoyunun Kilis’e ulaştırılacağını ifade eden Akar, 150 kişilik bir ekibin de tırlarla birlikte Çorum’dan bölgeye gittiğini kaydetti.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?