Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’daki Kadın Cinayetinde 3 Kişi Tutuklandı

corumdakikadincinayetinde3tutuklama
2 Temmuz 2019

 

Çorum’daki Kadın Cinayetinde 3 Kişi Tutuklandı

Çorum’daki kadın cinayetiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Ayrı yaşadığı eşini tabancayla vurarak öldüren Selim Şişman cinayetten, genç kızın anne ve babası da azmettiricilik suçundan tutuklandı.

Aşık Mahsuni Şerif Parkı yakınlarında,  ayrı yaşadığı 20 yaşındaki eşi Gökçen Şişman’ı tabancayla vurarak öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan Selim Şişman ile kızın annesi Neslihan ve babası Yaşar Şişman ile Sevcan Ş.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan Selim Şişman’ın, savcılıktaki sorgusunda, eşiyle bir süredir ayrı yaşadığını ve kendisiyle barışmak için Zonguldak’tan Çorum’a geldiğini ifade ederek, “Kendisiyle barışmak için kayınvalidem ve kayınpederimi de yanıma alıp Çorum’a geldim. Barışmak istemediğini söyleyince çocuğumu almak istedim. O sırada tartıştık. Ben de korkutmak için tabancayla ateş ettim. Mermi isabet edince de yaralandı. Sonra araca bindirip hastaneye götürürken polisler bizi durdurdu.” diye konuştu.

Genç kızın annesi Neslihan ve babası Yaşar Şişman da ifadelerinde, ayrı yaşayan kızları Gökçen ile damatları Selim Şişman’ı barıştırmak için Çorum’a geldiklerini, Şişman’ın kızlarını öldüreceğinden bilgilerinin olmadığını söylediler.

Sevcan Ş. ise genç kızın Çorum’daki adresini, barışmak için kente gelen eşi ile ailesine kendisinin verdiğini, ancak olayın böyle sonuçlanacağını tahmin etmediğini iddia etti.

3 TUTUKLAMA

Savcılıktaki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan Selim Şişman, “kasten öldürmek” suçundan, Neslihan ve Yaşar Şişman da “azmettirme” suçlarından tutuklandı. Sevcan Ş. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?