Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da Yangın Paniği

alevalevyandi
20 Haziran 2016

Çorum’da Yangın Paniği
Çatıdan Yükselen Alevler Güçlükle Söndürüldü

Çorum’da yangın paniği yaşandı.  Bir mağazanın çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu. İtfaiye ekiplerinin saatler süren çalışma sonunda, alevleri güçlükle söndürebildi.

Yangın, saat 17.00 sıralarında Uğur Mumcu Caddesindeki 3 katlı bir binanın çatısında meydana geldi.  Alt katında mobilya mağazası ve ciğerci dükkanı bulunan binanın çatı katında  henüz belirlenemeyen bir nedenle yanmaya başladı.  İddiaya göre çatı katındaki elyaf malzemelerin tutuşmasıyla yangın kısa sürede büyüdü.  Gökyüzü kaplayan siyah dumanlar çevredeki vatandaşları tedirgin etti. İhbar üzerine olay yerine çok sayı itfaiye ekibi geldi. Ekipler vakit kaybetmeden binanın arkasından ve önünden söndürme çalışmalarına başladı.

Bu arada polis çevredeki binaların boşaltılması için ekip aracından anons yaptı.  Çevrede toplanan vatandaşlar ise ellerinde cep telefonları ile yangını görüntülemek için adete birbirleriyle yarıştı.

Yangın yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından söndürüldü.  Olayda büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangının çıkış sebebi ise araştırılıyor.

 

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?