Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da ‘Torbacı’ Operasyonu

corumdatorbacioperasyonu
24 Nisan 2017

Çorum’da ‘Topbacı’ Operasyonu
Uyuşturucu Ölümünde, 1 Şüpheli Gözaltında

Jandarma ekibi, parklarda gençlere uyuşturucu satan torbacıların peşine düştü. Gözaltına alınan 1 şüpheli tutuklandı.

Çorum’da geçtiğimiz hafta 24 yaşındaki genç, içtiği uyuşturucu yapı nedeniyle hayatını kaybetmişti. Olayın ardından uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon yapan Çorum İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 1 şüpheliyi gözaltına aldı.

15 Nisan’da meydana gelen olayda, arkadaşları tarafından rahatsızlandığı gerekçesiyle özel bir hastaneye getirilen 24 yaşındaki Bilal D., müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Bilal D’yi hastaneye getiren arkadaşlarının jandarma tarafından ifadesi alındı. Bilal D’nin, M.M.,K.G. ve M.A. isimli 3 arkadaşıyla birlikte ikişer adet uyuşturucu hap içtikten sonra fenalaştığı ileri sürüldü.

Hastanede hayatını kaybeden gencin arkadaşları jandarma ekiplerine verdikleri ifadede, bir parkta tanımadıkları bir şahıstan 200 TL karşılığında 8 adet sentetik hap aldıklarını, bu hapları Çorum Merkez Gülabibey Mahallesindeki bir adreste 2’şer adet bölüşerek kullandıklarını, daha sonra gezmeye çıktıklarını, bir müddet sonra arkadaşları Bilal D.’nin rahatsızlanması üzerine hastaneye götürdüklerini, ayrıca daha önceden de Çorum merkezde bulunan çeşitli parklarda tanımadıkları şahıslardan sentetik hap aldıklarını iddia ettiler.

Alınan ifadeler üzerine harekete geçen Çorum İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu satıcısını yakalamak için operasyon düzenledi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; torbacı diye tabir edilen ve toplumda gençleri hedef alınan uyuşturucu tacirlerini yakalamak için Çorum İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde özel ekip oluşturuldu. Ekip, Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile şüpheli K.D.’nin Çorum’da Karakeçili Mahallesindeki bir eve operasyon yaptı. Operasyon neticesinde şüpheli K.D.’nin evinde yapılan aramada, 1 adet muşta, 1 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği, 1 adet komando bıçağı, 1 adet ninja bıçağı, yaklaşık 10 gram kubar esrar ele geçirildi.

K.D. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Çorum L Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?