Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da 5 Bin 588 İşçi Kadro Sevinci Yaşadı

corumda5biniscikadrosevinciyasadi
06 Aralık 2017

Çorum’da 5 Bin 588 İşçi Kadro Sevinci Yaşadı
İşçi sendikalarından AK Parti’ye teşekkür ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taşeron işçilere kadro açıklaması yaparken Çorum’da da 5 bin 588 işçi kadro sevinci yaşadı.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ yaptığı açıklamada Erdoğan’ın kadro açıklamasını değerlendirdi. Çorum’da 5 bin 588 taşeron işçinin sürekli işçi kadrosuna geçtiğini belirten Karadağ “Bu kardeşlerimizi özel sözleşmeli değil, geçici değil, bir yıllık, üç yıllık, beş yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz. Bu geçiş esnasında yaş sınırı olmayacak, eğitim şartı aranmayacak, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacaklar. Bu dönemde doğum-hastalık izninde olanlar, ya da askerde olanlar da bu kapsamın içinde olacaklar” dedi.

Belediye ve İl özel idarelerinde, taşeron olarak çalışanlar için de önemli bir karar alındığını dile getiren Karadağ, “Bu kardeşlerimiz, il özel idarelerinin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler. Bu düzenlemeden de yaklaşık 400 bin kardeşimiz faydalanacak. Belediye ve özel idarelerde çalışan işçi kardeşlerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hak-İş İl Temsilcisi Mustafa Köroğlu ve  Öz-Sağlık İl Temsilcisi Hüsnü Aykan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan taşeron düzenlemesi  nedeniyle İl Başkanı Mehmet Karadağ’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Peki iş siz olan nolcak sa bide torpil yoksa bu kişi napcak ilin chpli si kadro alçak bizim gibi akpli torpilsiz garibanlar seyretcek adalet işte yinede AKP allah yardımcımız olsun

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?