Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da ‘Cinayet’ Tatbikatı

corumdacinayettatbikati
28 Şubat 2018

Çorum’da ‘Cinayet’ Tatbikatı
Tüm Yolları Tuttular, Büyük Bir Kovalamaca Yaşandı

Çorum’da polis ekipleri tatbikat görevi için seferber oldu. Senaryo gereği kent merkezindeki bir parkta cinayete olayına karışan iki zanlıyı yakalamak için polis ekipleri harekete geçti. Ancak zanlıların nereye kaçacakları bilinmeyince polis ekipleri şehrin tüm giriş ve çıkılarlını tuttu. Büyük bir kovalamacaya sahne olan tatbikat, iki cinayet zanlısının yakalanmasıyla sona erdi.

“Panter” kodu ile yapılan tatbikatta senaryo gereği kent merkezindeki Pir Baba parkında iki kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan bir cinayet gerçekleşti. Cinayete karışan iki zanlı olay sonrası otomobille kaçmaya başladı. Cinayet zanlısı olarak görev alan iki polisleri yakalamak için çok sayıda polis ekibi harekete geçti.

Telsizden yapılan anonslarla zanlıları takip eden polis ekipleri, şahısların nereye kaçacaklarını bilmedikleri için şehrin giriş çıkışlarını ve farklı noktaları tuttu. Kovalamaca sonrasında otomobili Burunçiftliği kavşağına terk edilen zanlılar yaya olarak kaçarken, polis ekipleri tarafından suç aletiyle birlikte yakalandı. Başarıyla sona eren tatbikat sonrasında normal görevlerine döndüler.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?