Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da Avrupa Futsal Şampiyonası Hazırlıkları

hituilebelediyearasindaprotokol
7 Haziran 2017

Çorum’da Avrupa Futsal Şampiyonası Hazırlıkları
Hitü İle Belediye Arasında Protokol İmzalandı

Hitit Üniversitesi Çorum’da yapılacak olan Üniversiteler Arası Avrupa Futsal Şampiyonası destek olmaları için Çorum Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Hitit Üniversitesi Rektörlük Binası Senato Salonu’nda düzenlenen törenle protokol imzalandı. Törene, Hitit Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Yamaner katıldı.

Protokolle birlikte Çorum Belediyesi, 7-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Üniversiteler Arası Avrupa Futsal Şampiyonası’nda ter dökecek sporcuların Çorum’da oluşturacağı masrafların bir kısmını karşılayacak.

Törende konuşan Rektör Alkan Hitit Üniversitesi’nin dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerlediğini ve bu doğrultuda da bu tür organizasyonlar önemli roller oynadığını belirtti.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül de üniversitenin şehrin lokomotifi olduğuna işaret ederek, Hitit Üniversitesi’nin Çorum’un gelişmesi ve kalkınması için en ön safta mücadele ediyor olmasından dolayı da mutlu olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından ise organizasyonla ilgili işbirliği protokolü imzalandı

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?