Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da 3 Yılda Bin 134 Aranan Şahıs Yakalandı

3yilda1134kisiyakalandi
11 Haziran 2019

Çorum’da polis ve jandarma ekiplerinin giriş ve çıkışları kontrol etmek amacıyla başlattığı sabit yol uygulamasında 3 yıl içinde bin 134 aranan şahıs yakalandı.

Çorum Valiliği, darbe girişiminin ardından Samsun-Ankara kara yolu üzerinde kontrol noktası oluşturdu. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başta FETÖ üyeleri olmak üzere suça karışmış kişilerin yakalanması için 24 saat yol uygulaması yaptı.

İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, yaklaşık 3 yıldır devam eden sabit yol uygulamasında 450 bin 948 aracın durdurulduğunu, 1 milyon 534 bin 243 kişinin GBT kontrolü yapıldığını ve bu kontrollerde bin 134 aranan şahsın yakalandığını söyledi.

Rutin huzur operasyonlarının haricinde sabit yol uygulamaları yaptıklarını belirten Kolcu, “Bu uygulama ile dışarıdan gelenlerin ya da dışarı kaçacak olanların önünü kesmeyi hedefledik. Yoldan geçen bütün araçları değil, sondajlama dediğimiz yöntemle belirlediğimiz araçları durdurup sorgulama yapıyoruz.” dedi.

Denetimlerin bundan sonra da devam edeceğini dile getiren Kolcu, “Denetimlerde aranan şahısların yanı sıra 18 bin 115 araca trafik ve asayiş yönünden işlem yapılmıştır. Bu araçlarda 18 adet ruhsatsız silah, 20 adet tüfek, 13 kurusıkı tabanca, çok miktarda kaçak sigara ve kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir” dedi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?