Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da 101 Köy Yolu Kapandı

101koyyolukapandi
09 Ocak 2017

Çorum’da 101 Köy Yolu Kapandı
Çorum’da kar yağışı etkili oldu. Pazar günü başlayan kar yağışı gece boyunca aralıksız devam etti. Kar nedeniyle Çorum’da eğitme bir gün ara verilirken, kar kalınlığı yüksek kesimlerde 30 santimetreye ulaştı. Etkili kar yağışı nedeniyle Çorum’da 101 köy yolu kapandı.

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı Çorum’da da hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi beyaza büründü. Soğuk havanın da etkisiyle yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle sürüdüler zor anlar yaşadı. Çorum-Samsun karayolunda kayan tırlar nedeniyle zaman zaman ulaşımda aksamalar yaşanırken, ekipler yollarda tuzlama ve kar kürüme çalışmaları için seferber oldu.

Etkili kar yağışı nedeniyle Çorum’da 101 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğun bildirildi. İl Özel İdare Genel Sekreteri Ömer Aslan’ın yaptığı açıklamaya göre, karla mücadele ekipleri köy yollarını açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Arslan, kar mücadelesinin başladığı 30 Kasım 2016 tarihinden itibaren bu güne kadar 1.379 adet köy yolu olmak üzere toplam 9 bin 653 km yolda kar mücadelesi yapılarak kapanan yolların açıldığını bildirdi. Arslan şu an itibariyle 101 köye ulaşımı sağlayan 707 kilometrelik yolun kapalı olduğunu ve çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydetti. Arslan ayrıca, bu çalışmalar sırasında acil çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunan vatandaşlara gerekli müdahalelerin yapıldığını açıkladı.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?