Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’a Şehit Ateşi Düştü

corumasehitatesidustu
16 Nisan 2018

Çorum’a Şehit Ateşi Düştü
Piyade Er Baki Afşar Terhisine 1 Hafta Kala Şehit Oldu

Şırnak’ta çıkan çatışmada Çorumlu piyade er Baki Afşar şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, Bestler Dereler bölgesinde konuşlandırılan Kuyu Tepe Üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 3 asker şehit olurken, 1 asker ise yaralandı.

Şehit olan askerler ve yaralı asker bölgeden helikopterle alınarak Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şehit askerlerden birinin de Çorumlu piyade er Baki Afşar olduğu öğrenildi.

1997/2 tertip er olarak vatani görevini yapan 21 yaşındaki Baki Afşar’ın Çorum’da ikamet ettiği ve terhisine bir hafta kala şehit olduğu bildirildi.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı ekipleri şehidin, Gülabibey Mahallesi Bağcılar 17’inci sokakta ikamet eden ailesine acı haberi verdi.

Şehidin annesi Nurdan Afşar acı haberi alınca fenalık geçirdi. Şehidin Kırıkkale’de bir fabrikada çalışan babası Mustafa Afşar ise acı haberi aldıktan sonra Çorum’a geldi. Bekar olan şehidin lise öğrencisi bir kız kardeşi bulunuyor. Buhara Evler Kız Meslek Lisesi 1. Sınıf öğrencisi olan 15 yaşındaki Hilal Afşar da Sosyal Hizmet Merkezi ekiplerince okulundan evine getirildi. Genç kız abisinin şehit haberini burada öğrendi.

Şehidin Bağcılar Sokaktaki evine Türk bayrakları asılırken, Çorum Belediyesi de şehidin evinin bulunduğu sokağa taziye çadırı kurdu. Şehidin haberini alan yakınları eve akın ederken, 112 sağlık görevlileri şehidin evinin önünde bekletildi.

Şehit Baki Afşar’ın cenazesi salı günü Çorum’a getirilecek. Şehidimiz için Akşemseddin Camii’nde öğle namazını ardından tören düzenlenecek.  Kılınacak cenaze namazının ardından Çorum Şehitliği’nde toprağa verilecek.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?