Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’a 17 Adet Mahalle Kuran Kursu

coruma17kurankursu
09 Ağustos 2018

  1. Etap Mahalle Kur’an Kursu binaları tamamladı. Çorum Belediyesi, önceden yaptığı 6 Mahalle Kur’an Kursuna ek olarak 6 Mahalle Kur’an Kursu daha yaptı.

İbadethanelere yapılan hizmetler konusunda önemli bir görev üstlendiklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, “Şehrimize yeni camiler, Kur’an Kursları kazandırdık,  camilerimizin bakım onarımlarını, abdesthanelerini yeniden yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu eserlere sahip çıkmak ve ibadethanelerimizle ilgili hizmetleri bu mekânların ruhuna uygun bir şekilde vermeyi sorumluluğumuz olarak görüyoruz” dedi.

Zeki Gül açıklamasında “Şimdiye kadar 17 adet mahalle Kur’an Kursumuzun yapımını tamamladık. İl Müftülüğümüz buralarda çok güzel çalışmalar yapacak. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun dedi.

Çocukların ibadet eğitimine de ayrı bir önem gösterdiklerini belirten Başkan Gül, “Mahallelere yaptığımız tüm mahalle kurslarında 4-6 yaş çocukların dini eğitim almaları için özel alanlar oluşturduklarını bildirdi. Gül “Buralarda yavrularımız aldığı manevi ve milli bilgilerle geleceğe daha iyi hazırlanacaklar” dedi.

Yapılan açıklamaya göre, mahalle Kur’an Kursları iki kattan oluşuyor. Birinci katta 4-6 yaş gurubu derslikleri, çocuk oyun alanı, çocuk lavabosu ve abdesthanesi, mutfak, ikinci katta bayanlar için derslikler, mescit, öğretmen odası ve abdesthane yer alıyor.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?