Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum Polisinin Başarısı Türkiye Ortalamasının Üzerinde

emniyet
18 Temmuz 2020

Çorum Polisi Türkiye ortalamasının üzerinde başarılı

 

Çorum’da kişilere karşı ilk altı ayda işlenen 4 bin 429 olaydan 4 bin 271 olay aydınlatılırken 158 olayın aydınlatma çalışmaları devam ediyor.

 

Çorum, %96,4 suç aydınlatma oranı ile %94,9 olan Türkiye geneli aydınlatma ortalamasının üzerinde bulunuyor.

Çorum Emniyet Müdürlüğü 2020 yılının ilk altı ayına ait yakalama, olayları aydınlatma ve çeşitli suçların verilerini açıkladı.

 

Açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun kamu düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için, insan haklarına bağlı, halkla ilişkiler ve ikili iletişim kuralları çerçevesinde, mevcut mevzuat ile değişen ve gelişen mevzuat hükümleri çerçevesinde, hizmet içi eğitimleri tamamlamış, kamu ve meslek etik ilkeleri doğrultusunda, vatandaşlarımızın huzur ve emniyetinin devamının sağlanması amacıyla görev ve hizmetleri 24 saat esasına göre yürütmektedir.

 

BAŞARI ORANI TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE

İl Merkezinde; Asayiş ve güvenliğin sağlanması amacıyla 2020 yılı ilk altı aylık Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Polis Merkezi Amirliklerimiz tarafından yürütülen görevler kapsamında yapılan faaliyet ve çalışmalarda: Kişilere karşı ilk ayda ayda işlenen 4 bin 429 olaydan 4 bin 271 olay aydınlatılmış, 158 olayın aydınlatma çalışmaları devam etmektedir. Çorum ilimiz %96,4 suç aydınlatma oranı ile %94,9 olan Türkiye geneli aydınlatma ortalamasının üzerinde bulunmaktadır.

 

2020 yılı ilk altı ayında ilimizde meydana gelen iki kasten adam öldürme (ateşli silahla ve bıçakla) olayında iki şüpheli şahıs yakalanmış, çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdir.

 

2020 yılı ilk altı ayında ilimizde meydana gelen ateşli silahla genel güvenliğin tehlikeye sokulması ve mala zarar verme olaylarını gerçekleştiren 113 şüpheli şahıs, olaylarda kullandıkları suç aletleri 45 silah ile birlikte, ateşli silah ve kesici aletle kasten yaralama olayını gerçekleştiren 23 şüpheli şahıs olaylarda kullandıkları suç aletleri 30 silah ile birlikte yakalanmış, 20 şüpheli adli mercilerce tutuklanarak, cezaevine teslim edilmişlerdir.

 

2020 yılı ilk altı ayında ilimizde meydana gelen Ateşli Silahla Yağma olayında üç şüpheli şahıs yakalanmış, savcılık tarafından serbest bırakılmışlardır.

 

2020 yılı ilk altı ayında malvarlığına karşı işlenen 993 olaydan 627 olay aydınlatılmış, 366 olayın aydınlatma çalışmaları devam etmektedir. Çorum ilimiz %63,1 suç aydınlatma oranı ile %50,9 olan Türkiye geneli aydınlatma ortalamasının üzerinde bulunmaktadır.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?