Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Çorum Farklı Olanları Yaşatmada Türkiye’yi Temsil Ediyor”

“Çorum Farklı Olanları Yaşatmada Türkiye’yi Temsil Ediyor”
05 Mayıs 2010

Türkiye’de Demokratikleşme Hareketleri konulu konferansa katılmak üzere Çorum’a gelen Dr. Mümtazer Türköne ile araştırmacı yazar Faruk Mercan ÇRT’yi ziyaret etti.

Çorum Belediyesi tarafından “Türkiye’de Demokratikleşme Hareketleri” konulu konferans önceki gün yapıladı. Konferansa katılmak üzere ilimize gelen Yazar ve siyaset bilimcisi Prof. Dr. Mümtazer Türköne ile araştırmacı yazar Faruk Mercan, ÇRT’yi de ziyaret ederek, Genel Yayın Yönetmeni Halil İbrahim Söylemez ile sohbet ettiler.

Çorumla ilgili izlenimlerini açıklayan Mümtazer Türköne “Çorum, farklı olanları birlikte yaşatma konusunda başarı sağlayarak Türkiye’yi temsil eden bir il” dedi.

Demokrasi konusunda da görüşlerini açıklayan Mümtazer Türköne, Bugünkü siyasi yapı içerisinde demokrasinin olup olmadığı şeklindeki soruya da cevap verdi. Partilerde Liderler sultasının hüküm sürdüğünü ancak alternatifi olmayan bir sistem olduğunu ifade eden Türköne “Demokrasi, geri kalanların tamamı hariç en kötü yönetim biçimi ama alternatifi yok”

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?