Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

ÇORBİS Resmen Açıldı

çorbis açıldı
16 Eylül 2020

ÇORBİS Resmen Açıldı
Çorum Belediyesi bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve günlük hayatın bir parçası haline getirecek olan önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması (ÇORBİS) bugün saat 10’da Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlenen merasimle hizmete sunuldu.

ÇORBİS’in Çorum halkı tarafından büyük bir heyecanla beklendiğini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “ÇORBİS ile birlikte hemşehrilerimizin bisiklet kullanmayı yaşam biçimi haline getireceklerine inanıyorum.  Sağlıklı yaşama katkı sunacak ve şehir içi trafiğini önemli oranda azaltacak olan ÇORBİS’in hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ÇORBİS’ten Nasıl Faydalanılacak?

Şimdilik sekiz noktada bulunan ÇORBİS istasyonlarından bisiklet almak isteyenler cep telefonlarına “ÇORBİS” uygulamasını indirerek sisteme üye olacak. Kullanım koşullarını kabul ettikten sonra uygulama üzerinden belirlenen ücretleri seçerek hesabına yükleme yapabilecek. Hesaba yükleme yaptıktan sonra beş terminalde bulunan istasyonların ödeme noktalarında yer alan ekranlara uygulama üzerindeki karekodu okutarak bisikletleri kullanabilecek.

Uygulama üzerinden kullanmayı tercih etmeyenler ise istasyonlarda bulunan ödeme noktaları üzerinden üyelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ister kredi kartı ile isterse belli bir ücret karşılığında abonelik kartı alarak ÇORBİS’ten faydalanabilecek.

Abonelik kartlarının temini ve dolum işlemleri Çorum Belediyesi veznelerinden nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirilebilecek

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?